Рінгтон для першого дзвоника
Напередодні першого дзвоника, коли гольфіки і квіти і щєм у серці, програма "Силіконова Жесть" буде розмишлять по радіо про освіту, про оті всі системи і бали, про слабкі місця, і канєшно ж будемо вопрошать: кто віноват і шо дєлать? А дайте мені от просто зараз навскідку відповіді на такі питання:
– Чи потрібен в школі предмет Релігія?
– Чи потрібна в школі фізкультура з її нормативами?
– Чи правомірним є прийняття абітурієнтів у вуз на комерційну основу без вступних іспитів?
– Чи правда, шо наші дипломи за кордоном – фуфло?
– Чи може правда, шо наші випускники за кордоном – розумнички, а їхній нарід – дрєсіровані тупіци?
– Шо особисто вас не влаштовувало під час навчання (в школі і далі, якщо було далі)
Ну і прохання до всіх, хто чита цей пост: підкажіть, які ще спорні вопроси звучать, коли йдеться про українську освіту, її реаліїї та перспективи. бо я одучилася давненько, і шото пока не тяне.
я щитаю, що в школі потрібен урок сєкса!
а по-моєму природа снабдила нас замєчатєльним уроком "Інстинкт", який вже прошитий в мозгах.
я протєстую!
Назар хоче, щоб йому перепрошили інстинкт)
:) нє. я до того, шо культурна составляюща в інстинкті передається слабо. Людей треба грамотно вчити.
ох у Monty Python є урок сексу в Гарварді. грамотно і по бритонські витримано))
а є лабораторні заняття і практичні уроки?
м думаю лабораторні і практикуми, як годиться в сучасній заочній освіті, припали на години самоопрацювання)
а знайти Monty Python в будь-якому випадку раджу. Жорсткий цинічний англійський гумор.
і не дивно, бо то далеко не Троєщина, а русанівські сади
http://blogs.pravda.com.ua/authors/medvedev/4a71538d1222c/
запрошую з цією темою у мій свіжий пост:) оччєнь інтересно получається
Проводити практичні заняття з камасутри в школі?
там достатньо багато тєорії :)
а одна з теоретичних засад – це чистоплотність.
та яка там камасутра? вона ні к чєму. до неї люди ж теж якось розмножувались!
Учитель проводить на уроках практичні заняття з ученицями?
..без натхнення))
оф-топ: а підкажи мені, де знаходиться станція "Троєщина", з котрої днями пустять електричку на петрівку? бо я хочу сьодні по радіо заанонсувать черговий Антонич-флеш-моб, а місце збору не знаю, як об"яснить..
я живу на початку трої, але, хоч убийте, поняття не маю, де та станція
коротко.
по важливості за спадом.
1. у 8-му класі припиняється викладання предметів естетичного циклу: музика та образотворче мистецтво. саме тоді коли в дітей прокидається свідомий до музики та мистецтва інтерес. чому?
2. комп'ютеризація шкіл не має сенсу доки, по-1, в школі таких класів буде лише 2 чи 3; і по-2, доки матеріальну відповідальність за обладнання таких кабінетів нестимуть вчителі класоводи, що реально бояться ключі від таких напічканих компами класів на вахту здавати. можливості для підготовки іншим вчителям до інтерактивних уроків – майже нуль.
3. даколє і з якою метою існуватиме такий відверто паразитуючий за своєю суттю та наповненням орган як райВНО, з усіма його запилиними коридорами і вічно чаюючими методистами, що вже років по 5 не бачачи реальних дітей вирішують, як мають вчити вчителі-практики на місцях? Я вже мовчу про могаричі що течуть ріками в двері та вікна райВНО з усіх шкіл.
4. тут звичайно важливо хто буде гостем передачі. тому це може бути запитання і запит за порадами щодо вирішення, або ж просто ремарка для коментаря.
профком. навчальних закладів на сьогодні лишається маріонетковим утворенням. оскільки головою профкому призначається член пед.колективу. Вчитель-предметник, для прикладу, знаходиться в прямій залежності від адміністрації навч. заклада, що займається розподіленням навчальних годин, а відповідно заробітку; вирішує чи рекомендувати цього ж таки голову. профкома, як вчителя, на ту чи іншу категорію, чи посилати його на чергові курси з підвищення кваліфікації; а у випадку з вчителем молодшої школи, то й взагалі, чи давати наступного року вчителю клас, а чи відправити на рік-два на групу продовженого дня, два роки роботи на якій вносяться в трудову лише як 1 рік проф. пед. діяльності? Яким чином такий горе голова горе проф кому лобіюватиме інтереси колективу перед своїм директором чи тими ж спиногризами з райВНО? сміховинно і принзливо!
Якщо діти (студенти) справді навчаються, то не слід їх ділити на "двійошників" і "відмінників". Їх можна поділяти на тих, хто згоден з думкою вчителя (викладача) і тих, хто не згоден.
І Україна тут не вийняток...
на тих хто вважає що 2+2=4, і тих хто вважає, що 2+2 все ж дорівнює 5))
стосовно релігії, як академічно предмету.
в інституті з цим простіше. такий предмет існує і успішно викладається. у нас в пед.коледжі релігія викладалась 2 семестри. не виключяаю, що можливо нам просто з викладачем повезло. Це людина була абсолютно нейтральною в питаннях релігій, тому і подавався кожен з розділів не заангажовано і без переваг у той чи інший бік. далі в інязі була зар. літ., перший розділ якої, зрозуміло, був присвячений релігійним текстам, з тієї простої причини що їм належить хронологічна першість. тут нам повідали і про чистку нового заповіту до 3 синоптичних євангеліє, про першоджерела корану і те де. В групі у мене були і боптисти і навіть дочка православного пастора. всі спокійно то всьо вчили і здавали.
але, у школі зовсім інша ситуація. діти все сприймають значно безпосередніше, і менш критично. кожне слово вчителя може потім бути використане проти нього ж... але вже не дітьми, а батьками.
діти багато приносять з сім'ї, і майже все несуть зі школи в сім'ю. Достатньо якомусь набожному православному батьку побачити в підручнику згадки про неканонічні апокрифи, або ж про пророка Мухамеда, і ляпнути при дитині "Це від нечистого" і дитина молодших класів з острахом хреститиметься, проходячи в коридорі повз вчителя релігієзнавста вважаючи його отим от "нечистим". Ну це як мінімум, як максимум батьки особисто прийдуть розбиратися в школу, вимагаючи ось це дитині розповідати а це ні. Релігія не фізика, тут кожен ліпший вважає себе знавцем душі.
Далі. Технічні труднощі. Представники різних релігій і що страшніше, різних конфесій, або ще гірше, патріархатів вимагатимуть "гідного висвітлення для себе і правдивого для своїх ворогів"))
в результаті всіх консенсусів та мирових учні отримуватимуть матимемо дуже схематичне, зализане та пісненьке уявлення про релігії. При чому, враховуючи з яким завзяттям наші керманичі кладуть перстами хрести на свої можновладні груди по церквах перед камерами, то виклад цей буде не без комплементарного крену у бік православ'я, про еклектично-двовірне походження якого вже ж ні пів слова в програмі релігієзнавства не буде. Людський фактор... куди б його...
1. Нед. Ібо в нас світська, а не релігійна держава.
2. Щітаю шо да.
3. Якщо під час навчання вимоги до них точно такі ж як до бюджетників то чому б і ні?
4. Як яких вузів і спеціальностей.
5. То саме, шо і в попередньому вапросі.
1. першочергове завдання школи, підготувати дитину до життя. реального а не задекларованого. навчити орієнтуватися у його різноманіітті. а релігія є однією з досить вагомих складових такого от реального життя. і випускник має володіти хоча б елементарними, а головне хоч якось систематизованими уявленнями про цей складник. Забезпечити систематизованість та хоч якусь обєктивність й всесторонність з маразматичних оповідок бабусі, що начиталась "Знахаря" чи "Молитовника", натушкованого текстами взагалі невідомого генезису, або ж екзальтованих пасторів нео-церков, чи ще гірше, з шамкітливих проповідей сільского батюшки. Це ви тут у місті світські всі такі, а по селах "громовиці" у вікнах під час грози запалюють і з малку звикають щой піп може пяненьким час від часу по вулиці хитатися. А хто їм там приїде і скаже що не так? Батюшка там і святе слово, і канон, і закон.
Обовязково треба, щоб хоча б, аби сумніватись навчились
Для пояснення "слизьких" моментів програми (не тільки в релігії, а й загалом) потрібен справді хороший вчитель: розумна, тверезомисляча людина. Але, знаючи, скільки отримує шкільний вчитель, стає зрозумілим, що така людина працювати до школи ніколи не піде)))
а це й не обов'язково повна ставка буде.
ну от давайте прикинемо: релыгієзнавство реально викладати з класу 5-го, тоды його можна запаралелити хронологічно з зар. літом, що цілком логічно. ну це так фантазія, бо швидше за все обмежаться 10-12 класом.
так от навіть беручи по максимум з врахуванням з 5-их по 12-ті, раз на тиждень, то не в кожній школі і 20 годин набереться.
Стосовно підготовки кадрів, то швидше за все па-биріку перекваліфікують вчителів історії. Пошлють на двотижневі курси, і хоп – готовий викладач релігієзнавець. І тут вже як повезе. Якщо вчитель цей буде старого атеїстичного загартування, то це навіть плюс. А оті 20 годин розділять на кафедру істориків (як правило не більше двох осіб) до основного навантаження укр. історії та всесвітки.
Якщо ж "релігійний експеримент" виправдає себе якимсь чином (мені самому цікаво яким, окрім як відчутним ухилом до хр-кої моралі), то в універах на істфаці просто додадуть семестрик начитки ще й релігієзнавста. Окремих факультетів не буде. Та й не треба
Предмету "Релігія" немає. Є "релігієзнавство" і є "християнська мораль". Проти першого я, як людина культурна, не маю нічого проти при умові, що цю дисципліну викладає компетентний фахівець. Проти ж "християнської моралі" я проти двома руками. Якщо вводити мораль християнську, то потрібно не забути і про ісламську, й індуїстську, і взагалі змусити дівчат носити паранджу і т. ін.))) Взагалі будь-яка форма читанні моралі (християнської чи будь-якої іншої) – дикість і варварство.
Фізкультура була у школі моїм улюбленим предметом))) Вважаю, нормативи є цілком прийнятні і такі, що під силам нормальній здоровій дитині без якихось фізичних вад. Якщо такі вади присутні – для цього є спеціальні групи обмеженого навантаження. За 10 шкільних років не зустрічав ЖОДНОГО фізрука, який би змушував хвору чи слабку дитину за будь-що виконувати нормативи!
Наші дипломи нічим не гірші за дипломи європейського зразка. Слід однак пам"ятати, що диплом скажімо КНУ ім. Шевченка і якого-небудь вінницького борошняного інституту – то, як кажуть в Одесі, двє бальшие разніци) Крім того, наші вузи наразі щороку випускають надлишок юристів та економістів (дуже прибуткова "галузь" навчання яка приносить багато хабарів до бюджету:)))), до того ж, вкрай низькокваліфікованих.
Взагалі, наша середня освіта, як правильно пише в своїх цидулках Яценюк, попри всі маразматичні реформи, 12-бальні системи і тестування для даунів – досі лишається однією з найкращих у світі. Тож все, що потрібно робити – це не зробити гірше, ніж є тепер.
в топку религию. религия – это как бы история КПСС наоборот, с другими идолами и идеалами) незачем ребенку вбивать в голову такое – тут не всем взрослым хватает мозгов разобраться!
тому й не вистачає, бо не мали можливості вивчати це систематизовано. нам на релігієзнавстві. чітко по поличках розклали, хто є хто, і звідки родом. дитина має принаймні вміти відрізняти церкву від секти, і знати що з того може вийти. Молоде покоління зараз вже й не чули про гіркий досвід білого братства. А варто б.
а порівняння з історією КПРС недоречне, оскільки то не стільки вивчення відсторонене було, скільки натаскування та програмування, запобігти якому можна подаючи ідолів в їх різноманітті. Тоді, на основі порівнянь та співставлень поволі почне формуватися адекватно критичне ставлення.
Павле, я не розрізняю церкву і секти :) Для мене вони всі однакові!
если брать во внимание масштабы лжи и лицемерия, то "официальная" церковь похуже сект будет...
ну це вже конотація пішла... предмет має ж подати інфу у найменш заангажований спосіб. у цьому от власне і має полягати професіоналізм і навіть винахідливість викладача релігієзнавства
як каже мій друг Олег Романенко, "Бог є, церкви -нема":)
це не професійно)))
Пробіг я очима всю розмаїту вереницю постів і чуйно на душі стало , чорт забирай , чуйно! І ще раз погоджуюся з мислями моєї сверстніци Юльці Бураківській – "Шукайте бога у себе в душі, а не в церкві, що на хуторі із пяним дяком" :)
і шо ж Вас так розчулило, мілий свєрснік?
Ой не треба, прошу пані, ви заставили мене розкраснітись... Ну як же ж не розчулитсь на блозі супер-мега-пупер-тьотки, Юльочки Бурковської, та й ще при виді такого милого ведмедика на аватарці, заляпаного кетчупом аля "вбили Біла за рецептами Тарантіно"! :) Ну якщо ж серйозно, а я таки серйозний чувак ,хто знає – сидєть и боятся! – розчулило мене в першу чергу те що стільки багато уваги приділили тематиці, повязаної з дітьми, бо зазвичай люди не досить уважні до дитячої соціалочки, типо дітям не хватає книжочок у школі, діти курять клей у підворятнях, яка мабуть серйозно популяризується тільки на каналі Київ ( надіюся не по причині непрофесіоналізму) а на батьківські консиліюми (читайте збори) їх не затягнути без угроз и скарг. А от сіськи-піськи їм подавай на перше блюдо! Але надєжда є – і може цей блог розростеться до нєзрімих далей і з часом пошатне нерущіміє устої! Щодо вас, многоуважаємая , Юля, то на цьому блозі ви якось жадні но слова, авось своїх дітей не маєте і не трогає. Будемо надіятись, що сьодня ви компенсуєте це о 21:00, сладкою реччю, що буде литися з ваших солодких вуст (сам не коштував, але на вигляд солодкі з присмаком говядинки я думаю(див. на аваторку):)
З.І. Готую свої пухнасто-кожані чебурашки зі знаком мерседеса на боці, і провожу кап ремонт радіо, щоб вивести його сьодня на трасу радіохвиль 107.0 о 21:00 з головним призом
"Цьомки-Бомки" від радіоведучої у кінці...
справді – своїх діток ішшо не маю, лиш регулярно мрію про доню Алісу:)
Аліса – то ще нічьо, я б свою доньку Шехірізадою назвав , уж больно запали в душу казки 1001 ніч у дитинстві :)
остається надіяться, шо сказка про Малєнького Мука вас не так впєчатліла))
Юля права. Шо це таке шо ото така черезчур розумна дэвачка і ніфіга не може пояснить. ЯК ВОНА ПРОДАЄ??
вона не продає!
то з ким передача була? бо я поза зоною досяжності радіохвиль був
учітєлька младших класів приходила а потом ще тьотя, яка дуже образована і постоянно самоосвітою займаєцця – трєнінг, тосьо.
а... зрозуміло. данке
Всем привет.
Уважаемая госпожа Юлия Бурковская, к сожалению потерял связь с тобой.
Уже осень, велосипеды ждут....
Дмитрий.